Nr. 5 i Nordisk Mesterskap



Juryeringen i Nordisk Mesterskap 2006 er ferdig, og jeg fikk en fin 5-plass sammenlagt. Jeg sendte inn bilder i alle kategoriene og er godt fornøyd med resultatet.

Innleveringsfristen var 1. november og det har vært en spennende ventetid siden da. Man kunne levere inn opptil 3 bilder i hver av klassene, og det var totalt 6 klasser: A) Makro, B) Normal/vidvinkel, C) Kreativ klasse, D) Fritt format (tropiske farvann), E) Fiskeportrett og F) Poolfotografering.

Jeg leverte inn maks antall bilder i alle kategorier i håp om å sanke noen ekstra poeng, og det ser ut til at jeg kom ganske godt fra det.

Klikk på les mer nedenfor for å se sammenlagtlisten. Du kan også lese saken på NDFs hjemmesider eller hos det svenske sportsdykkerforbundet, SSDF. Her finnes også reglene.

Sammenlagt resultatliste for Nordisk mesterskap i UV-foto 2006:

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
      
Plass
      
      
Navn
      
      
Kl. A
      
      
Kl. B
      
      
Kl. C
      
      
Kl. D
      
      
Kl. E
      
      
Kl. F
      
      
Samlet
      
      
1
      
      
Magnus Lundgren (S)
      
      
175
      
      
143
      
      
80
      
      
140
      
      
95
      
      
186
      
      
819
      
      
2
      
      
Nils Aukan (N)
      
      
98
      
      
73
      
      
145
      
      

 

      
      
33
      
      
22
      
      
371
      
      
3
      
      
Klas Malmberg (S)
      
      
16
      
      

 

      
      
54
      
      
113
      
      
11
      
      
42
      
      
236
      
      
4
      
      
Ingvar Eliasson (S)
      
      
6
      
      
69
      
      
21
      
      
31
      
      
8
      
      
33
      
      
168
      
      
5
      
      
Christian Skauge (N)
      
      
11
      
      
23
      
      
41
      
      
15
      
      
45
      
      

 

      
      
135
      
      
6
      
      
Elling Berg (N)
      
      
13
      
      
10
      
      
7
      
      
1
      
      
100
      
      

 

      
      
131
      
      
7
      
      
Fredrik Ehrenström (S)
      
      
1
      
      
21
      
      
33
      
      

 

      
      
33
      
      
38
      
      
126
      
      
8
      
      
Jonna Bergström (S)
      
      

 

      
      

 

      
      
4
      
      
45
      
      

 

      
      
70
      
      
119
      
      
9
      
      
Ville Fagerström (S)
      
      
7
      
      
43
      
      

 

      
      
12
      
      
26
      
      

 

      
      
88
      
      
10
      
      
Stefan Beskow (S)
      
      
43
      
      
8
      
      

 

      
      

 

      
      
13
      
      

 

      
      
64
      
      
11
      
      
Rickard Godlund (S)
      
      
21
      
      
7
      
      

 

      
      
9
      
      

 

      
      
1
      
      
38
      
      
12
      
      
Lars Laursen (DK)
      
      

 

      
      
1
      
      

 

      
      

 

      
      
21
      
      

 

      
      
22
      
      
13
      
      
A-C Bertilsson (S)
      
      

 

      
      

 

      
      
10
      
      

 

      
      
10
      
      

 

      
      
20
      
      
14
      
      
Peter Segerdahl (S)
      
      
7
      
      

 

      
      
2
      
      
3
      
      

 

      
      

 

      
      
12
      
      
15
      
      
Jonas Andersson (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
11
      
      

 

      
      

 

      
      
11
      
      
16
      
      
Per-Åke Aronsson (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
10
      
      

 

      
      

 

      
      
10
      
      
17
      
      
Mikko Voipro (F)
      
      

 

      
      

 

      
      
1
      
      

 

      
      
2
      
      
6
      
      
9
      
      
18
      
      
Annika Svensson (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
8
      
      

 

      
      

 

      
      
8
      
      
19
      
      
Björn Molander (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
1
      
      

 

      
      
1
      
      
Disket
      
      
Conny Persson (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
Disket
      
      
Claus Larsen (DK)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      
Disket
      
      
Hans Spicar (S)
      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
      

 

      
 
Resultatene i de enkelte klassene samt de 10 beste bildene i hver klasse er nå lagt ut på hjemmesidene til NDF.
Telephone: +47 94 83 32 83
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.



ScubaPixel
Christian Skauge
Etterstadsletta 4 G
N-0660 Oslo, Norway


   

BLOG & NEWS
Latest News
Gear & Techniques
Website Screenshots
Archive

STORIES
Latest Stories
Published Stories
Cover Shots
Destinations
Underwater Photography
Dive Medicine & Education
Wreck Stories
Marine Biology

LATEST IMAGES
New Images
Featured Images
IMAGES
Fish
Sharks & Rays
Molluscs
Echinoderms
Cnidarians
Crustaceans
Mammals
Reptiles
Algae & Plants
Reefs & Scenery
Divers
Wrecks
Freshwater
ROV & Aquaculture
Travel Images
WORKSHOPS
Upcoming Events
Nudibranch Safari
Periphylla Safari

SOCIAL MEDIA
Like us on Facebook
Skype Chat
About Sharing Images

MISCELLANEOUS
Terms & Conditions
Nudibranch Resources

CONTACT & PRESS
About me
Download Press Kit

 

The images and stories found on this website are the property of writer and underwater photographer Christian Skauge. The material is NOT FREE and may not be downloaded or used in any way without prior permission. Any unauthorized use is a copyright infringement and will be prosecuted accordingly. When buying an image or a story you naturally obtain all necessary rights to use the image in your desired context.
© Christian Skauge 2006-2013   |   www.scubapixel.com   |   Contact   |   Designed and developed by ScubaPixel